Nasze projekty

3. marca 2015 ruszyła 12. edycja Programu Kariera, prestiżowego programu płatnych praktyk organizowanego przez Polską Radę Biznesu. Aplikować do niego mogą studenci i absolwenci, którzy nie ukończyli 30 roku życia, przesyłając zgłoszenie do 6. maja 2015 roku.

Praktyki w ramach Programu Kariera można porównać do mini-studiów MBA. Jego Laureaci zyskują praktyczne umiejętności, doświadczenie i bezcenne kontakty - z innymi Laureatami oraz szefami największych firm zrzeszonych Polskiej Radzie Biznesu.
Laureaci mają szansę na zatrudnienie w czołowych firmach, oraz uczestniczą w elitarnych spotkaniach organizowanych przez Polską Radę Biznesu. Żaden inny program stażowy nie oferuje takiego pakietu korzyści swoim uczestnikom i laureatom. W 12. edycji na aplikujących młodych ludzi czeka 100 miejsc stażowych, przygotowanych przez czołowe polskie firmy.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą staży Programu Kariera na stronie www.programkariera.pl Bieżące informacje na temat Programu Kariera można znaleźć również na www.facebook.com/programkariera

Ruszyła 11 edycja Programu Kariera 2014!

Kolejny już rok Inter Cars S.A. daje szansę rozwoju w ramach Programu Stażowego organizowanego przez Polską Radę Biznesu.

Jak co roku studenci i absolwenci mają możliwość zawalczyć o płatne praktyki w kilkudziesięciu firmach zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu.

Obecnie jesteśmy na etapie rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na www.programkariera.pl


Współpraca z Zespołem Szkół nr 1 w Piasecznie

Celem współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Piasecznie jest propagowanie wiedzy z zakresu napraw samochodów oraz wpływanie na poziom wiedzy uczniów szkół zawodowych, którzy w przyszłości trafią do warsztatów samochodowych. Chętnie pomagamy uczniom w praktycznej nauce zawodu poprzez udostępnienie im wiedzy i doświadczenia z zakresu naprawy samochodów, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień praktycznych.

W ramach naszej współpracy:

doposażamy pracownię samochodową Szkoły w części zamienne do pojazdów, podzespoły, materiały poglądowe, materiały instruktażowe,

współpracujemy przy organizacji praktyk zawodowych dla uczniów Szkoły w sieciach warsztatowych IC: Q-Service, Perfect Service, AutoCrew celem zapoznania uczniów z aspektami praktycznymi napraw samochodów i specyfiką pracy mechanika,

przekazujemy Szkole materiały informacyjne związane z naprawą pojazdów, a także organizujemy prezentacje oraz wystąpienia praktyków w dziedzinie naprawy samochodów.

Każdego roku uczniowie Szkoły zapraszani są na Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów organizowane przez Inter Cars SA, gdzie spotykają się z praktykami branży motoryzacyjnej, zapoznają z nowinkami technicznymi prezentowanymi przez wystawców-czołowych producentów części samochodowych wszystkich marek, poznają nowoczesne rozwiązania w oprogramowaniu warsztatów. Zainteresowani uczniowie mają możliwość zapoznać się z najnowszymi urządzeniami diagnostycznymi, testerami, narzędziami pneumatycznymi, urządzeniami do serwisu olejowego, obejrzeć wyważarki i montażownie do kół, uczestniczyć w szkoleniach produktowych.

Uczniowie z wybranego rocznika klas Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu mechanik tworzą tzw. „klasy patronackie Inter Cars”.
Dla pięciu najlepszych uczniów spośród klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych ufundowaliśmy stypendia.

Uczniowie Szkoły odbywają również wizyty w warsztatach partnerskich Inter Cars SA, gdzie poznają codzienną pracę mechaników.

W 2010 r. dla uczniów Szkoły zorganizowany został konkurs motoryzacyjny. Uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne. Do wyboru był jeden z tematów:
1. Samochód jutra – wizja postępów w motoryzacji.
2. Mocniej, szybciej, tuning- możliwości podnoszenia osiągów bolidów i nie tylko.

Inter Cars SA ufundował zwycięzcom nagrody pieniężne. Dodatkową atrakcją dla autorów wyróżnionych prac była okazja obejrzenia przygotowań samochodu rajdowego drużyny Macieja Oleksowicza: Fast Forward do startu w rajdzie.

Akcje społeczne
Inter Cars SA aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju akcjach społecznych i charytatywnych.
Od wielu lat wspieramy Szpital Dziecięcy w Dziekanowie. W 2010 r. sfinansowaliśmy remont pomieszczenia adaptowanego na salę lekcyjną w oddziale rehabilitacyjnym.
Wspieramy również dzieci w domach dziecka. Pomagamy dzieciom poszkodowanym przez los, wpierając fundację „Pożywienie Darem Serca”, Stowarzyszenie „Bądźmy razem” i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci”. Współpracujemy także z Polskim Czerwonym Krzyżem i Stowarzyszeniem Monar. Uczestniczymy również w akcjach gminy Czosnów, wpierając lokalną społeczność.


Wystartowała 9. edycja Programu Kariera 2012!

Kolejny już rok Inter Cars S.A. jest Partnerem Wspierającym Program Stażowy organizowany przez Polską Radę Biznesu.

Od 1 marca do 10 maja 2012 roku studenci i absolwenci mają możliwość zawalczyć o płatne praktyki w kilkudziesięciu firmach zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu.  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na www.programkariera.pl.

Program Kariera 2011 Polskiej Rady Biznesu
8 edycja Programu Kariera 2011 - programu stażowego Polskiej Rady Biznesu, najbardziej prestiżowego programu praktyk studenckich.
Po raz kolejny Inter Cars SA został zaproszony do udziału w programie jako Partner Wspierający Program.

Rozwiązując jeden z siedmiu case’ów, studenci mieli szansę odbyć staż w wybranej przez siebie firmie. Zwycięska grupa 50 osób otrzymała możliwość zdobycia doświadczenia u progu kariery zawodowej.
Po rozpatrzeniu aplikacji i przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych do praktyki wInter Cars S.A. wybrany został kandydat z Politechniki Warszawskiej, Wydział Transportu, specjalizacja: Logistyka i Technologia Transportu na dwumiesięczne praktyki w naszej firmie w pionie Logistyki.

W 2010r. Polska Rada Biznesu organizowała „Program Kariera" – staże na praktykach letnich
Studenci mieli możliwość zgłaszania się do udziału w programie stażowym, wskazując spośród członków Polskiej Rady Biznesu firmę, w której byli zainteresowani praktykami.
Kolejnym etapem było dokonanie wyboru stażystów spośród aplikacji, które spłynęły do naszej firmy. Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych – wybrany został jeden kandydat z Politechniki Warszawskiej, Wydział Transportu, specjalizacja: Logistyka i Technologia Transportu.

Celem dwumiesięcznych praktyk było poznanie specyfiki pracy w dużym przedsiębiorstwie o międzynarodowym zasięgu. Skonfrontowanie wiedzy z dziedziny logistyki i technologii magazynowania uzyskanej na uczelni z praktyką w dziale.
W ramach stażu praktykant między innymi miał okazję uczestniczyć w planowaniu zagospodarowania przestrzennego powierzchni magazynowej dla oddziałów, zapoznać się z analizą finansową koncepcyjnych rozwiązań zagospodarowania przestrzennego powierzchni magazynowych.

   Cofnij