O nas

 

Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Oferta Spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars oferuje najszerszy asortyment części samochodowych w Europie Wschodniej. Posiada w swojej ofercie zarówno towar najwyższej jakości od powszechnie znanych i renomowanych dostawców na tzw. pierwszy montaż do produkcji samochodów jak też znacznie tańszy lecz dobry jakościowo asortyment, pochodzący od mniej znanych producentów.

Od maja 2004 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W lipcu 2007 r. spółka podpisała porozumienie o połączeniu z firmą JC Auto - liderem w segmencie części do samochodów japońskich i koreańskich. Dzięki fuzji na polskim i europejskim rynku motoryzacyjnym wzmocniła się istotnie rola Inter Cars SA, której celem strategicznym jest utrzymanie pozycji lidera w Europie Środkowo-Wschodniej.

Inter Cars SA posiada obecnie 168 filie w kraju (w tym blisko 100 oferujących asortyment ciężarowy) oraz 162 oddziały w Europie (Czechy, Bułgaria, Słowacja, Ukraina, Litwa, Węgry, Chorwacja, Łotwa, Włochy, Rumunia). W ofercie spółki znajduje się ponad milion różnych części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych oraz części zamiennych i akcesoriów do naczep, przyczep, autobusów i maszyn rolniczych. Bez względu na to czy samochód jest marką europejską czy azjatycką, klienci mają pod ręką pełny asortyment części oraz dużą ilość narzędzi i wyposażenia warsztatowego. Taka różnorodność sprawia, że w tej chwili jest to najbogatsza oferta w Polsce.

Obok dystrybucji części, stanowiącej główny przedmiot działalności Inter Cars SA, firma prowadzi sprzedaż legendarnych marek motocykli Triumph i Ducati (poprzez sieć placówek o nazwie Inter Motors) oraz części i akcesoriów do innych motocykli. Inter Cars SA jest także właścicielem dwóch spółek produkcyjnych: Lauber Sp. z o.o. zajmującej się regeneracją części samochodowych oraz Feber Sp. z o.o. produkującej przyczepy i naczepy. Dbając o najwyższą jakość obsługi w warsztatach naszych klientów, oferujemy szeroki wachlarz szkoleń dla mechaników oraz właścicieli firm. Zachęcamy do odwiedzenia strony: www.szkolenia.intercars.com.pl.

Inter Cars SA jest właścicielem ogólnopolskiej sieci warsztatów Perfect Service, Q-Service, Q-Service Truck, Q-Service Premium, Q-Service Moto, Q-Service MotorSport oraz Q-Service Off Road. W połączeniu sieć liczy ok. 1000 serwisów. W zakresie rynku ciężarowego zrzesza 69 warsztatów w Polsce i 1 na Ukrainie. Koncepcja ogólnopolskiej sieci warsztatów samochodowych Q-Service powstała w firmie Inter Cars SA w 1997 r. Jest to zrzeszenie wolnych warsztatów samochodowych, które zachowują własną tożsamość - nazwa firmy i nazwisko właściciela są na pierwszym miejscu. Perfect Service to połączenie profesjonalizmu i doświadczenia firmy Inter Cars oraz JC Auto z wieloletnią praktyką właścicieli serwisów i mechaników. Pomysł utworzenia ogólnopolskiej sieci warsztatów samochodowych Perfect Service powstał w firmie JC Auto (Japan Cars), która istniała od 1994 roku. JC Auto był liderem na polskim rynku wśród dystrybutorów w segmencie części do samochodów japońskich i koreańskich. 13 lipca 2007 r. Zarządy Spółek Inter Cars SA oraz JC Auto SA podpisały porozumienie o połączeniu obu firm. Q-Service i Perfect Service to obecnie największe i najstarsze sieci warsztatowe w Polsce. Q-Service Premium jako kolejne ogniwo w łańcuchu sieci serwisowych zrzeszonych w Inter Cars SA. Sieć skierowana do obecnych członków QS i PS stawiających sobie nowe wyzwania w zakresie poprawy wizerunku swojego biznesu. Czerpać będzie z doświadczeń wielu lat działalności obecnych sieci wprowadzając na rynek najwyższe standardy w zakresie techniki warsztatowej i obsługi klienta. Od 2008 roku funkcjonuje także Q-Service Motor Sport, sieć warsztatów specjalizująca się w tuningu samochodów. Q-Service Moto to sieć profesjonalnych warsztatów motocyklowych, które w obrębie całej sieci oferują najwyższy standard obsługi, podparty profesjonalnym sprzętem dedykowanym do motocykli oraz doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą mechaników. Warsztaty Q-Service Moto bazują na produktach marek dostarczanych przez Inter Cars SA. Dzięki temu klienci mają gwarancję najwyższej jakości i przystępnej ceny części zamiennych i produktów eksploatacyjnych, z szerokiej oferty Inter Cars SA.

Od 2000 r. Inter Cars SA organizuje targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów. Mają one nie tylko najdłuższą historię wśród tego typu spotkań na polskim rynku motoryzacyjnym, ale również w opinii specjalistów z branży, jak i gości targowych, uważane są za największą i przygotowaną w najbardziej profesjonalny sposób imprezę. Do 2009 roku targi odbywały się na terenie Centrum Logistycznego Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim. W 2009 roku po raz pierwszy targi zorganizowane zostały na Lotnisku w Modlinie pod Warszawą a od 2011 roku na Lotnisku Bemowo. W 2012 r. równolegle z targami odbyła się impreza Inter Cars Motor Show, impreza masowa, otwarta dla mieszkańców Warszawy i okolic.

W 2009 r. powstała platforma internetowa Motointegrator.pl – rozwiązanie dedykowane serwisom godne XXI wieku. Portal umożliwia kontakt pomiędzy klientem, poszukującym możliwości naprawy samochodu, a warsztatem, jako punktem odbioru i montażu zakupionych części. Więcej na stronie www.motointegrator.pl

Inter Cars SA od 2003 r. posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008. wydany przez DEKRA Certification.

Certyfikat ten potwierdza spełnienie wymagań dla posiadanego przez naszą firmę systemu zarządzania jakością. Otrzymany certyfikat jest również dowodem na wysoką jakość świadczeniach usług w zakresie dystrybucji produktów motoryzacyjnych i przemysłowych.
Do dnia dzisiejszego standardy jakościowe są stale udoskonalane i poddawane regularnej certyfikacji.

Pobierz certyfikat w formacie pdf.


W czerwcu 2012 Inter Cars SA został członkiem Koalicji na Rzecz Odpowiedzialnego Biznesu.
 

 

Dane kontaktowe:

Inter Cars SA
ul. Gdańska 15
05-152 Cząstków Mazowiecki
tel.: 22 714 17 10, 22 714 17 12,
infolinia: 0 801 80 20 20,
www.intercars.com.pl

Recepcja:

tel.: 22 714 17 10
       22 714 17 12
fax: 22 714 17 18
e-mail: sekretariat@intercars.eu

Q-Service

Tomasz Ładosz, kierownik szkoleń i sieci serwis
e-mail: tomasz.ladosz@intercars.com.pl
tel.: 22 714 17 04, 0 665 391 180
www.szkolenia.intercars.com.pl

Perfect Service, Q-Service Moto

Marta Ciesielska, z-ca kierownika ds. sieci własnych - Szkolenia i Sieci Serwisowe
email: Marta.ciesielska@intercars.eu
tel.: 22 730 81 60, 0 608 306 813

Q-Service Truck

www.truck.q-service.com.pl

e-mail: truck.q-service@intercars.eu

Rynek Pojazdów Użytkowych

e-mail: ciezarówka@intercars.eu
www.truck.intercars.com.pl
phone: 0 801 80 20 20, 22 714 17 03

Feber

Łukasz Toboła - kierownik ds. rynku
e-mail: lukasz.tobola@intercars.eu
tel.: 43 826 64 10

Motointegrator.pl

Dział Sprzedaży
phone: 801 980 980
phone: 22 714 11 11
phone: 22 517 92 58
e-mail: sprzedaz@motointegrator.pl
e-mail: zamowienia@motointegrator.pl
www.motointegrator.pl

Marcin Pawluk – marketing
e-mail: marcin.pawluk@intercars.eu
www.motointegrator.pl

 

 

 
   

 

   Cofnij