IC_Katalog ONLINE - już dostępny!
Nowy IC_Katalog ONLINE już dostępny!
Zainstaluj! dla Windows
Dane prosto z chmury Nie trzeba aktualizować baz danych – dane pobierane są z Internetu (chmury)
Prostszy i efektywniejszy w obsłudze dostosowuje się do rozdzielczości ekranu zachowując wszystkie elementy nawigacyjne
Większe możliwości wyszukiwania dedykowane zaawansowane wyszukiwarki towaru – np. opony
Interaktywny interfejs dotykowy możliwy do obsłużenia przez dotyk (tablety z systemem Windows)
Lepsza komunikacja (np. każdy wydruk można wyeksportować jako załącznik wiadomości e-mail)

Do czego służy IC_Katalog?

Program IC_Katalog to podstawowe narzędzie komunikacji z Inter Cars dla odbiorców hurtowych. Służy głównie do wyszukiwania części oraz ich zamawiania przez Internet. Wykorzystać go można także do wielu dodatkowych operacji ułatwiających pracę w warsztacie samochodowym, takich choćby jak tworzenie wycen napraw samochodów w oparciu dane o czasach napraw. Nowa odsłona programu nazywa się IC_Katalog ONLINE i ta strona dotyczy właśnie nowej wersji programu (strona dotychczasowej wersji programu znajduje się tutaj).

Oprócz innego wyglądu w stosunku do aktualnej wersji najważniejszą różnicą jest sposób działania. Nowy program pobiera wszystkie dane z Internetu (tzw. chmury). Oznacza to, że nie są potrzebne aktualizacje baz danych – dane zawsze są aktualne. W tym sposobie działania potrzebny jest oczywiście dostęp do Internetu. Nie jest wymagana wysoka prędkość łącza. Program testowany był nawet dla połączenia komórkowego typu EDGE.

Instalacja

Instalacja polega na pobraniu małego instalatora online i jego uruchomieniu. To wszystko. Po jednorazowej instalacji (pobierane dane mają ok. 60MB) program będzie już zawsze aktualny.

Do instalacji potrzebny jest komputer z system Windows XP lub nowszym, z zainstalowanym .NET Framework 4 (program instalacyjny sam pobierze i zainstaluje brakujące elementy).

Twoje uwagi

Program IC_Katalog ONLINE powstaje dla Państwa. I od samego początku powstaje z udziałem jego użytkowników. Zależy nam aby program spełnił Państwa oczekiwania.

W celu przesłania swoich uwag czy oczekiwań prosimy o skorzystanie z opcji: "Helpdesk | Uwagi na temat programu" w nowym IC_Katalogu, „Komunikacja | Wiadomość do programistów IC_Katalog…” w dotychczasowym programie IC_Katalog lub wysłania wiadomości e-mail na adres:

Często zadawane pytania

 

„Zainstalowałem IC_Katalog ONLINE ale nie mogę się zalogować”

Dostęp do IC_Katalog ONLINE jest aktywny, jeśli mamy konto Inter Cars wraz z hasłem zgodnym z nową polityką bezpieczeństwa (hasło musi zawierać przynajmniej 8 znaków, w tym zawierać minimum 1 cyfrę i 1 literę, a nie może zawierać kodu klienta). W przypadku gdy nie posiadamy konta w Inter Cars lub nasze hasło nie spełnia warunków bezpieczeństwa, prosimy o skontaktowanie się ze swoim przedstawicielem handlowym lub najbliższą filią Inter Cars.

„Co stanie się z dotychczasowym programem IC_Katalog?”

Szanujemy przyzwyczajenia naszych klientów. Dlatego dotychczasowy program IC_Katalog nadal będzie dostępny. Będziemy zachęcać do korzystania z nowego rozwiązania wsłuchując się w Państwa oczekiwania. Zespół przygotowujący IC_Katalog ONLINE kontynuuje doświadczenia zebrane przy pracy nad IC_Katalog. Nowy wygląd na pierwszy rzut oka nie ma nic wspólnego ze starym IC_Katalog. Obiecujemy jednak, że już po kilku minutach poczujesz się jak w domu – z poprzedniego programu przeniesione zostały nawet najważniejsze skróty klawiaturowe i to co było dobre jeśli chodzi o filozofię działania. Jednocześnie wiele rzeczy uprościliśmy. Nowym użytkownikom będzie znacznie łatwiej.

„Dlaczego nie zrobiliście po prostu strony internetowej z katalogiem?”

Program IC_Katalog ONLINE jest platformą dla odbiorców hurtowych (tzw. B2B). Wybraliśmy technologię, która najlepiej sprawdzi się w naszym biznesie biorąc pod uwagę przede wszystkim takie kryteria jak niezawodność działania i łatwość obsługi. Poza tym umożliwia ona lepszą integrację z innymi programami komputerowymi działającymi w naszej organizacji (takimi jak IC_Sklep i wiele innych używanych w Inter Cars).

„Czy planujecie wersję dla innych systemów operacyjnych?”

Tak. Po dopracowaniu pierwszej wersji IC_Katalog ONLINE rozpoczną się prace nad wersjami dla innych systemów operacyjnych, m.in. platform mobilnych takich jak Android, iOS i Windows Phone. Warto wiedzieć że już pierwsza wersja programu IC_Katalog ONLINE dla Windows została zaprojektowana w taki sposób, że możliwe jest sterowanie programem przez dotyk, na tablecie. W chwili obecnej na polskim rynku dostępne są już tablety z systemem Windows dostępne w cenie ok. 800 zł, na których IC_Katalog został przetestowany.

Filmy szkoleniowe

Kliknij

   Cofnij